Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος σας παρουσιάζουμε πρώτοι αναλυτικά όλες τις συναυλίες που θα γίνουν στην Αττική συμπεριλαμβανομένου των συναυλιών του Φεστιβάλ Αθηνών και Επιδαύρου, αλλά και αυτές στο Terravibe της Μαλακάσας. Η λίστα διαρκώς θα ανανεώνεται με τις νέες αναγγελίες των συναυλιών. Παρά τις δυσκολίες, φαίνεται ότι και φέτος θα έχουμε ένα πλούσιο συναυλιακό καλοκαίρι... Πατήστε πάνω στα ονόματα των καλλιτεχνών για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με εισιτήρια κλπ. Περιμένουμε τις εντυπώσεις σας από αυτές που θα δείτε!

 (για περισσότερα live στην Ατζέντα μας εδώ)

 

       
  ΙΟΥΛΙΟΣ    
1 Γιάννης Μαρκόπουλος
Placebo, Sivert Hoyem κ.ά
Θέατρο Βράχων
Terravibe
21:00
d.o 15:00
     
2 Evanescence, Gojira  κ.ά Terravibe d.o 15:00
 

Κώστας Βόμβολος - Homesickness Blues

Locomondo 

Πειραιώς 260

Balux seaside

21:00

20:00

       
3

Αλκίνοος Ιωαννίδης 
Γιάννης Σπανός σμτχ πολλών καλλιτεχνών 
Γιάννης Κότσιρας - Μιρέλα Πάχου 

Δήμητρα Γαλάνη & Ευστάθιος Δράκος 
Κώστας Βόμβολος - Homesickness Blues
 

Τεχνόπολις
Θέατρο Βράχων
Βεάκειο

Κηποθέατρο Παπάγου
Πειραιώς 260

21:00
21:00
21:00

20:30
21:00

 

Βυζαντινός Χορός «Τρόπος» – Σωκρ. Σινόπουλος – Κουντσί Εργκιουνέρ 

Ορχήστρα Μ.Θεδοωράκης με Κώστα Μακεδόνα και Ζωή Παπαδοπούλου 

Πάνος Κατσιμίχας 

Καλλιόπη Βέττα - Χάικ Γιαζιτζιάν

Ηρώδειο

 

Φεστιβάλ Αμαρουσίου

 

Προαύλιο ΕΡΤ

Λόφος Στρέφη

21:00

 

21:00

 

21:00
20:30

       
Kamasi Washington Τεχνόπολις 21:00
       
5 Βασίλης Παπακωνσταντίνου
Σωκράτης Μάλαμας
Ευανθία Ρεμπούτσικα - Γιώργος Περρής

After 8 jazz sextet

Φίλιππος Νικολάου

Λ.Ο.Μ.Θ - Λ.Μαχαιρίτσας - Π.Βουλγαράκη - Θ.Ροδαμίτης

Θέατρο Βράχων
Πάρκο Γουδή
Φεστιβάλ Δ. Αμαρουσίου
Κήπος Μεγάρου

Βεάκειο
Προαύλιο ΕΡΤ

20:30
21:00
21:00
21:00

21:00

20:30

       
6

Φιλαρμονική της Αγίας Πετρούπολης: Γιούρι Τεμιρκάνοφ

Σταμάτης Κραουνάκης 

Imam Baildi

Magic de spell - Δημήτρης Πουλικάκος

Σμύρνα - Μανόλης Λιδάκης

Ηρώδειο

Βεάκειο

Τεχνόπολις
Θ.Ρεματιάς - Χαλάνδρι

Προαύλιο ΕΡΤ

21:00

21:00

21:00

21:00

21:00

       
7

Φιλαρμονική της Αγίας Πετρούπολης: Γιούρι Τεμιρκάνοφ

Maracatu

Haig Yazdjian, Καλλιόπη Βέττα, MC Yinka

Ηρώδειο
Κήπος Μεγάρου

Προαύλιο ΕΡΤ

21:00
21:00

21:00

       
Last Drive - Lost Bodies Λιπάσματα - Δραπετσώνα 21:30 
       
9 Αφιέρωμα στον Μανώλη Ρασούλη Ηρώδειο 21:00
       
10

Foo Fighters
Piaf! The Show
Πάνος Μουζουράκης

Νατάσα Θεοδωρίδου

Γλυκερία

Σαββέρια Μαργιολά

Ηρώδειο
Θέατρο Βράχων
Τεχνόπολις

Φεστιβάλ Αμαρουσίου

Προαύλιο ΕΡΤ

Άλσος Παγκρατίου

20:00
21:00
21:00

21:00

21:00
20:30

       
11  Μανόλης Μητσιάς Προαύλιο ΕΡΤ 21:00
       
12

LP, Monophonics, Angelica Dusk

Διονύσης Σαββόπουλος

Μαρίνα Σάττι + Fonέs

Ελένη Τσαλιγοπούλου

Βασίλης Σκουλάς - Παντελής Θαλασσινός

 

Λευτέρης Ελευθερίου, Αλκιβιάδης Κωνσταντόπουλος, Βανέσα Αδαμοπούλου, Νεφέλη Παπαδερού, Γιάννη Χατζηγεωργίου, Τατιάνα Καλαντζή

Τεχνόπολις

Καλλιμάρμαρο
Κήπος Μεγάρου

Φεστιβάλ Αμαρουσίου

Προαύλιο ΕΡΤ

 

Κηποθέατρο Νίκαιας

21:00

21:00
21:00

21:00

21:00

 

21:15

     
13

Yann Tiersen 

Σταμάτης Κραουνάκης

Α.Τουμπανάκη, Δ. Μυστακίδης, Αλκμάν 

Ηρώδειο

Θ.Ρεματιάς - Χαλάνδρι

Προαύλιο ΕΡΤ

21:00

21:00

21:00

     
14 Kasabian, The Jesus And Mary Chain κ.ά Πλατεία Νερού d.o 17:00
  Τακίμ Πειραιώς 260 21:00
 

Goran Bregovic - Wedding and Funeral Band, Πετρολούκας Χαλκιάς


Χειμερινοί Κολυμβητές 

Γιώργος Μαργαρίτης

Θέατρο Βράχων 

Θ.Ρεματιάς - Χαλάνδρι

Προαύλιο ΕΡΤ

21:00

21:00

21:00

       
15 Imany
Stavento + Emigre  αναβλήθηκε
Ηρώδειο
Βεάκειο
21:00
21:00
     
17  Θοδωρής Κοτονιάς, Δημήτρης Υφαντής, Πέτρος Μάλαμας

Προαύλιο ΕΡΤ

21:00
       
19

Μάρθα Φριντζήλα | Βάκχες: μια λειτουργία

Άννα Μπουρμά

Λαυρέντης Μαχαιρίτσας - Γιάννης Ζουγανέλης σμτ.Π.Βουλγαράκη

Δημήτρης Μητσοτάκης - Υπόγεια Ρεύματα

Αρχ. Στάδιο Επιδαύρου

Θ.Ρεματιάς - Χαλάνδρι

Φεστιβάλ Αμαρουσίου

Προαύλιο ΕΡΤ

21:00

21:00

21:00

21:00

       
20  Αφιέρωμα στον Γιάννη Μαρκόπουλο  Προαύλιο ΕΡΤ 21:00
       
21   Βαγγέλης Γερμανός - Τζόνι Βαβούρας Προαύλιο ΕΡΤ 21:00
       
22 Day/Night Jazz Session - Μαραθώνιος ελληνικών σχημάτων Πειραιώς 260 22:00
     
23

Day/Night Jazz Session - Μαραθώνιος ελληνικών σχημάτων

Πειραιώς 260

22:00
     
24 Ergon Ensemble - Madness Κοτοπούλη - Rex 21:00
  KALEO Piraeus 117 Academy d.o 19:00
     
25 Καμεράτα | Sweeney Todd Ηρώδειο 21:00
 

Ex Silentio - σύνολο παλαιάς μουσικής

Καλλιόπη Βέτα & Haig Yazdjian

Πειραιώς 260

Θ.Ρεματιάς - Χαλάνδρι

21:00

21:00

 

     
26 Καμεράτα | Sweeney Todd Ηρώδειο 21:00
  Στέφανος Νάσος – Απόστολος Παληός Πειραιώς 260 21:00
     
30 Wim Mertens Ensemble Ηρώδειο 21:00
       
  ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ    
1 Sistema Europe Youth Orchestra Ηρώδειο 21:00
       
  ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ    
Χρήστος Θηβαίος Θέατρο Βράχων 21:00
       
Νατάσσα Μποφίλιου
Ευανθία Ρεμπούτσικα - Γιώργος Περρής
Τεχνόπολις
Βεάκειο
21:00
21:00
       
Νατάσσα Μποφίλιου Τεχνόπολις 21:00
       

20 χρόνια Μπλέ - Θεοδωσία Τσάτσου

Πέννυ Μπαλτατζή

Θέατρο Βράχων

Κήπος Μεγάρου 

21:00

21:00

       
7

The Black Angels

Αλκίνοος Ιωαννίδης

Piraeus 117 Academy

Θ.Ρεματιάς - Χαλάνδρι

d.o 19:00

21:00

       
8 La la land Tae Kwon Do 21:00
       
9 La la land Tae Kwon Do 21:00
       
11  Σωκράτης Μάλαμας Θέατρο Βράχων 21:00
       
  Μην ξεχνάμε και στις 16 Νοεμβρίου (Μακριά ακόμα...)    
 

Nick Cave και The Bad Seeds

Tae Kwon Do 21:00
       
13  Δημήτρης Καλαντζής Κήπος Μεγάρου 21:00
       
20   Tom Odell Τεχνόπολη 21:00